“Kamu’da Etkili Yönetim İçin İç Denetim ve İç Kontrol” konulu seminer
“Kamu’da Etkili Yönetim İçin İç Denetim ve İç Kontrol” konulu seminer
17 Ocak 2018

İç Denetim Birimi Başkanlığımızın daveti üzerine, Uluslararası İç Kontrol Enstitüsü (ICI) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Bertan KAYA tarafından  16 Ocak 2018 Salı günü saat 10:00-12:30 arasında “Kamu’da Etkili Yönetim İçin İç Denetim ve İç Kontrol” konulu seminer sunulmuş olup seminer "beyin fırtınası" şeklinde başlayıp devam etmiştir.

Seminerde özellikle, Dünya'nın gelecekte varacağı gelişim trendinin  çok öncesinden görülüp Kamu Yönetiminde buna göre bir dizayn sağlanması ve sistem oluşturulması ve oluşturulan sistemin titizlikle uygulanması" gerekliliğine işaret edilerek, Kamu'da uygulanması gereken sistemin "iç kontrol ve iç denetim" mihverinde şekil alması gerekliliğine dikkat çekilmiştir.

Kamu'da bütün boyutlarıyla "dört dörtlük işleyen iç kontrol" kurulmadan yapılacak her adım ve her planlamanın sonuçsuz kalacağı Seminer'de Dr. Bertan Kaya tarafından altı çizlierek ifade edilmiştir.

Seminere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkan, Başkan Yardımcısı ve İç Denetçileri ile Strateji Geliştirme Başkanlığı İç Kontrol ve Stratejik Yönetim ve Planlama Daire Başkanlarıyla birlikte ilgili Uzman ve Personeli iştirak etmiştir. 

Yoğun katılım ve ilgiyle dinlenen Seminer sonunda katılımcılara "katılım belgesi" verilmiştir.

İç Denetim Birimi Başkanlığımızca "iç kontrol ve iç denetim alanında farkındalık oluşturan eğitim ve seminerler" artarak devam etirilecektir.